Robot olimpijski

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Igrzyska Olimpijskie w Tokio niestety się nie odbyły. Jednak mimo przełożenia imprezy nie zawieszono wielu projektów, które miały być jednocześnie promocją wydarzenia i rozrywką dla gości. Wisienką na torcie miał być 18 metrowy robot inspirowany anime Gundam.

Źródło: YouTube/ ガンダムチャンネル

Niedawno pojawił się film, na którym Japończycy zaprezentowali gotowego i poruszającego się robota, który waży 25 ton. Maszyna, która powstała także na okazję uczczenia czterdziestej rocznicy popularnego w Japonii anime, ma zostać zaprezentowana podczas inauguracji igrzysk. Dodatkową atrakcją podczas tego wydarzenia, będzie pokaz w wykonaniu mniejszych robotów wysłanych w przestworza, które wyświetlą kolory flagi igrzysk olimpijskich. Zapewne czeka na nas również wiele innych niespodzianek. Japończycy nie ukrywają, że będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony i pochwalić swoim wysokim poziomem zaawansowania technologicznego w dziedzinach elektroniki, motoryzacji i podboju kosmosu.

Źródło: www.cnet.com | Ilustracja: Bruce Tang on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Praktyczne wykorzystanie elementów przeniesienia napędu z tworzyw sztucznych – case study Bydgoskich Zakładów Maszyn Gastronomicznych „Ma-Ga” Sp. z o.o.
Egzoszkielet do codziennej pracy?

Najnowsze artykuły

Menu