Robot zamiast psa w domu?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

SpotMini to najnowsze dziecko firmy Boston Dynamics, specjalizującej się w konstruowaniu zaawansowanych, samodzielnych robotów. Wynalazek przypomina czworonoga i potrafi np. otworzyć drzwi.Źródło: YouTube/BostonDynamics

SpotMini jest wyposażony w specjalne czujniki, które pozwalają na omijanie przeszkód oraz wykrywanie nierówności terenu. Posiada również system kamer, dzięki którym robot potrafi tworzyć trójwymiarowa mapę terenu, po którym się porusza. W razie potrzeby maszyna samodzielnie wytycza łatwiejszą dla siebie trasę. Równie sprawnie porusza się do przodu jak i do tyłu. Niestety jeśli myślimy, że robot trwale zastąpi domowe zwierzaki, to możemy się nieco zawieść. SpotMini ma akumulatory wystarczające na około 90 minut pracy. Może też przenosić ładunki o wadze do 45 kg. Firma Boston Dynamics planuje uruchomić sprzedaż swojego robota w przyszłym roku. Co prawda nie podano jeszcze jego ceny, ale specjaliści szacują, że może ona wynieść około 30 tysięcy dolarów – blisko dziesięciokrotnie mniej w porównaniu z podobnymi wynalazkami konkurencyjnych firm. Czy moda na elektryczne domowe pupile właśnie się zaczęła?

Źródło: techcrunch.com | Ilustracja: fotolia.com | fredmantel

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Kosmiczny harpun
Największa turbina wiatrowa

Najnowsze artykuły

Menu