Robot patrolujący wyposażony w drona

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Niedawno opisywaliśmy robo policjantów, którzy już niedługo wyjdą na ulice Dubaju. Dziś przedstawiamy wam podobny wynalazek, tym razem pochodzący z Singapuru. Firma Otsaw Digital zaprezentowała niedawno swojego robota, który miałby pilnować porządku na ulicach miast.

Źródło: YouTube/Otsaw Digital

Wygląda on jak mały samochód, przy czym zamiast kierowcy zawiera mnóstwo najnowszych zdobyczy elektroniki oraz system sztucznej inteligencji. Wynalazek nazwano O-R3. Robot posiada oczywiście dostęp do policyjnych baz danych. Jego głównym zadaniem będzie patrolowanie ulic. Będzie wtedy analizował twarze mijanych ludzi i oceniał, czy nie stanowią zagrożenia, bądź nie są ścigani listem gończym. Robot będzie mógł się poruszać w trybie autonomicznym, bądź będzie zdalnie sterowany przez operatora. W razie konieczności pościgu robot jest wyposażony w drona, który będzie podążał za sprawcą śledząc go z wysokości. Zasięg drona to około 100 metrów. O-R3 dzięki wytrzymałym akumulatorom będzie mógł wykonywać kilkugodzinne misje, a także patrolować ulice po zmroku dzięki zamontowanym kamerom termowizyjnym. Nie wiadomo kiedy urządzenie wejdzie do użytku, ale podejrzewamy, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Źródło: Mashable | Ilustracja: YouTube/Otsaw Digital

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Zapraszamy na nasze stoisko na targach ITM w Poznaniu
Jak zamocować stopę do urządzenia?

Najnowsze artykuły

Menu