Robot pomoże w magazynie

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Inżynierowie z firmy ROEQ stworzyli nowego robota MiR 250 do przenoszenia ładunków w magazynach. Maszyna jest zdolna do przewożenia towarów o wadze do 500 kg i długości do 120 cm. Sam robot ma 58 cm szerokości i 80 długości. Jego wysokość to zaledwie 30 cm. Twórcy postawili na zwrotność i możliwość przenoszenia ciężkich ładunków w ciasnych i mało wygodnych miejscach.

Źródło: YouTube/ROEQ – Robotic Equipment

Autorzy projektu zapewniają, że pod względem wymienionych parametrów na rynku nie ma w tej chwili lepszej maszyny niż MiR 250. Robot posiada ruchomy wózek załadunkowy, dzięki czemu nie wymaga specjalnych stacji dokujących ani przystosowanych miejsc, z których mógłby pobierać towary znajdujące się na taśmie magazynowej. Twórcy z ROEQ zapewniają, że ich wynalazek został już w pełni przetestowany i jest gotowy do wprowadzenia na rynek. MiR 250 posiada akumulatory pozwalające mu na 13 godzin pracy, ale ROEQ zapewnia, że dzięki łatwemu systemowi wymiany akumulatorów, robot jest w stanie pracować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Źródło: roboticsandautomationnews.com | Ilustracja: Arno Senoner on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot usmaży frytki
Maszyna zmieniająca kształt

Najnowsze artykuły

Menu