Robot przygotuje pierogi

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Lawson z Japonii opracowała robota, którzy zajmuje się przygotowywaniem pierogów. Wynalazek, który nazwano CEATEC 2018, ma być wprowadzony do całodobowych sklepów wspomnianej firmy.


Źródło: YouTube/The Japan Times

Co prawda tempo pracy maszyny nie jest imponujące, ale może on pracować przez całą dobę bez potrzeby odpoczynku. Nie wiadomo na razie, czy roboty będą na „pełnych etatach”, czy zajmą się tylko pracą w godzinach nocnych. Konstruktorzy wynalazku już pracują nad poprawieniem szybkości urządzenia. W planach zaś mają kolejne roboty, które samodzielnie będą przygotowywały inne potrawy. Celem działań jest sprawienie, aby sieć sklepów Lawson była całkowicie zautomatyzowana. Nie wiadomo jednak, z jakim przyjęciem spotka się taki pomysł.

Źródło: www.ubergizmo.com | Ilustracja: Fotolia / phonlamaiphoto

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot budowniczy
Od przetwórstwa, przez pakowanie do cateringu – elementy do maszyn spożywczych

Najnowsze artykuły

Menu