Robot przypilnuje porządku

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Chińścy inżynierowie skonstruowali mechanicznego policjanta, który będzie pilnował porządku na ulicach miast. Urządzenie posiada nazwę AnBot. Z wyglądu nie przypomina jednak swojego pierwowzoru znanego z filmu Robocop.


Źródło: YouTube/New China TV

Robot ma około 150 cm i waży około 80 kg. Jego głównym zadaniem będzie patrolowanie ulic. Z tego powodu będzie poruszał się z prędkością 1 km/h ale z możliwością przyspieszenia do 18 w sytuacji, gdy będzie musiał kogoś dogonić. Robot ma mieć opcje zdalnego sterowania, ale będzie tez zdolny do samodzielnego wykonywania „służby”. Roboty mają również umożliwiać szybszą komunikację z policją w sytuacji zagrożenia. Każdy przechodzień będzie mógł za pomocą urządzenia podnieść alarm i powiadomić o przestępstwie. Twórcy maszyny uważają, że robot będzie w stanie samodzielnie wykonywać zadania. AnBot ma również pomagać w tłumieniu zamieszek. Robot nie jest jednak pozbawiony wad. Najpoważniejszą z nich jest to, że działać może jedynie na równej nawierzchni.

Źródło: www.popsci.com | Ilustracja: YouTube/New China TV

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
17 wynalazków Jana Bahyla
Kombinezon pomagający w chodzeniu

Najnowsze artykuły

Menu