Robot sprzątający

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Dzięki współpracy inżynierów z Toyoty i Hitachi powstał robot, który pomaga sprzątać dom. Zwłaszcza w sytuacji, gdy bawiące się dzieci pozostawiły po sobie rozrzucone wszędzie zabawki, ale nie tylko.


Źródło: YouTube/Preferred Networks, Inc.

Rozpoczynający pracę robot najpierw mapuje pomieszczenie i identyfikuje przedmioty, a następnie przystępuje do ich odkładania na miejsce. Maszyna potrafi odkładać porzucone książki, wrzucić brudne ubrania do pralki, odkurzyć, podlać kwiatki. Zadba także o to, żebyśmy nie nadepnęli na porzucony klocek. Co ważne, robot potrafi wskazać nam, gdzie znajduje się poszukiwany przez nas przedmiot, jak na przykład portfel. Komunikacja z robotem następuje za pomocą głosu. Robot potrafi się uczyć. Dzięki temu jest w stanie zaadaptować się do każdego mieszkania i wymagań właścicieli. Urządzenie zadba również o nasze bezpieczeństwo. Podczas naszej nieobecności w domu może zajmować się monitorowaniem mieszkania, a w razie potrzeby uruchomić alarm i powiadomić odpowiednie służby.

Źródło: japantoday.com | Ilustracja: fotolia/kirill_makarov

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Mechaniczny górnik na Marsie
Jak rozwiązać problem regulacji położenia podzespołu w urządzeniu – na przykładzie zszywarki stołowej DT3 firmy Damet.

Najnowsze artykuły

Menu