Robot strażak

artykułyBez kategorii

Targi Naval Future Force Science & Technology EXPO w założeniu mają prezentować najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wojskowej oraz sprzęty, które mają wspierać pracę żołnierzy. Jednak tym razem zaprezentowano tam urządzenie, które może szybko znaleźć zastosowanie również w jednostkach cywilnych. SAFFIR (Shipboard Autonomous Firefighting Robot – tak brzmi pełna nazwa tego urządzenia) jest robotem strażakiem, którego głównym zadaniem ma być walka z ogniem na okrętach.


Źródło: Youtube/Mashable

Urządzenie to wyposażone jest w specjalny system pozwalający na sprawne poruszanie się po nierównym podłożu oraz otwieranie drzwi. Potrafi również obsługiwać systemy gaśnicze, a dzięki specjalnym czujnikom może się doskonale poruszać w gęstym dymie. Robot ma około 180 cm wysokości oraz waży około 60 kg. Na chwilę obecną robot działa „na kablu” , a niektóre jego działania wymagają kontroli operatora, jednak w kolejnej wersji ma to być już urządzenie w pełni autonomiczne. Wtedy ma też całkowicie wyręczać marynarzy w walce z ogniem.

Źródło: http://www.dailytech.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot – farmaceuta
Nierdzewne Pokrętła GN 5345 Produktem Roku 2014? Zagłosuj!

Najnowsze artykuły

Menu