Mechaniczny strażnik

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Który strażnik jest najskuteczniejszy? Ten, który może pozostawać na służbie całą dobę. Niedawno Amerykańska firma Cobalt Robotics zaprezentowała swojego najnowszego robota, który miałby pełnić funkcję ochrony obiektu. Urządzenie od nazwy firmy nazwano Cobalt.

Źródło: YouTube/TechCrunch

Robot jest całkowicie niezależny i samodzielnie jest w stanie dopilnować powierzonego mu terenu. Cobalt wyposażono w szereg czujników, dzięki czemu może odczytywać plakietki pracowników oraz identyfikować osoby, które nie powinny znajdować się na pilnowanym terenie. Ponadto może obserwować podejrzane zachowania i w razie potrzeby uruchomić alarm. Ponadto Cobalt ma systemy wykrywania pożaru i wycieku wody, a nawet poinformować o otwartych oknach. Odpowiednio zaprogramowany może też wskazać przedmioty, które znajdują się w niewłaściwych miejscach. W przypadku sytuacji, z którymi robot sobie samodzielnie nie poradzi, istnieje możliwość wykorzystania funkcji oflagowania i skorzystania z pomocy człowieka. Stworzona maszyna jest bardzo zaawansowana technologicznie. Teraz czekają ją testy, dzięki którym oceniona zostanie jej faktyczna sprawność.

Źródło: www.technologyreview.com | ilustracja: YouTube/TechCrunch

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Wybuchowy konstruktor
Nowy materiał uchroni przed katastrofą

Najnowsze artykuły

Menu