Robot do szybkiego skanowania książek

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Maszyna, która potrafi zeskanować książkę w ciągu minuty? Japońscy inżynierowie bardzo często zaskakują świat swoimi wynalazkami. Tym razem ucieszyć się mogą właściciele bibliotek, które czeka cyfrowa archiwizacja zbiorów. Robot BFS-Auto powstał w celu przyspieszenia tego procesu. Obecnie jego możliwości to skanowanie aż dwustu pięćdziesięciu stron w ciągu zaledwie minuty!

Aby test nie uległ rozmyciu, robot w trakcie skanowania sprawdza położenie kartki aż pięćset razy, tak aby zdjęcie zostało wykonane w najbardziej optymalnym momencie. Pozwala to na zeskanowanie obrazu kartki w bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu urządzeniu wielu miłośników książek może liczyć na to, że już niedługo pojawi się znacznie więcej pozycji, dzięki którym będą mogli umilać sobie podróż na przykład do pracy czy szkoły. Na razie nie wiadomo czy robot trafi do produkcji seryjnej i każdy będzie mógł go kupić. Biorąc jednak pod uwagę parametry maszyny odradzamy wstawianie jej do naszego pokoju.

Źródło: Ishikawa Watanabe Laboratory

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Hoverbike – czyli dlaczego już niedługo zaczniemy zrywać asfalt
Gości obsłużą roboty

Najnowsze artykuły

Menu