Robot usmaży frytki

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma White Castle niedawno zamówiła do swojej sieci restauracji fast food 100 robotów Flippy 2 od Miso Robotics. Zadaniem maszyn będzie obsługa stanowisk, na którym smażone są frytki. Pojedynczy robot jest w stanie obsłużyć około 60 koszy z tym przysmakiem na godzinę. Dodatkowo zajmuje prawie o połowę mniej miejsca od swojego odpowiednika z wcześniejszej generacji.

Źródło: YouTube/The Spoon

Flippy 2 jest także wyposażony w funkcję pozwalającą na przygotowanie bardziej skomplikowanych produktów żywnościowych takich, jak krążki cebulowe czy polędwiczki z kurczaka. Robot w założeniu miałby odciążyć pracowników restauracji i pozwolić im skupić się na innych zadaniach. Urządzenie będzie wprowadzane w restauracjach stopniowo w zależności od natężenia ruchu, jakie w nich panują. Nie jest to zresztą pierwsza współpraca White Castle i Miso Robotics. Wcześniej w restauracjach pojawiły się już roboty, których zadaniem było obracanie burgerów na grillu. W planach na przyszłość są już kolejne zautomatyzowane stanowiska, które miałyby usprawnić pracę w restauracjach White Castle.

Źródło: www.therobotreport.com | Ilustracja:  Mathew Schwartz on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Elektroniczne wskaźniki położenia z radiową transmisją danych DD-RF w wizyjnych systemach do kontroli produkcji świec ozdobnych
Robot pomoże w magazynie

Najnowsze artykuły

Menu