Robot do użytku publicznego

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Japonia fascynacje nowymi technologiami i robotyką ma niemal wpisaną w kulturę. Dlatego nie dziwi fakt, że jako pierwszy kraj planują wprowadzić elektronicznych asystentów na swoich lotniskach. Plan jest taki, że roboty miałyby wspomagać obsługę pasażerów. Za projekt odpowiadają specjaliści z firmy Panasonic.

Źródło: YouTube/USA News

Roboty nazwano Hospi. Miały już swój debiut w Japońskich szpitalach, gdzie dostarczały dokumenty oraz leki. Urządzenia posiadają swego rodzaju sztuczną inteligencję. Za ich pomocą podróżni będą mogli sprawdzić plan podróży oraz zapoznać się z mapą lotniska. Ponadto za ich pomocą można sprawdzić ciekawe miejsca, które warto odwiedzić, transport z lotniska do miast, czy po prostu porozmawiać, żeby umilić czas oczekiwania na wylot. Hospi będą również pilnowały porządku oraz dostarczały podróżnym wodę. Na początek urządzenia będą wprowadzone na terenie lotniska Narita w Tokio. Jeżeli się tam sprawdzą, a dotychczasowe testy wypadają wyśmienicie, to z portów lotniczych mają trafić do innych miejsc użytku publicznego, np. szpitali.

Źródło: www.roboticstrends.com | Ilustracja: YouTube/USA News

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Kto wynalazł baterię alkaliczną?
Magnesy w służbie mycia okien

Najnowsze artykuły

Menu