Robot z ogonem

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Poznajcie innowacyjnego robota o nazwie Tail STAR. Maszyna jest wyposażona w aktywny, dwuogniwowy ogon. Właśnie dzięki temu elementowi robot potrafi poruszać się, pokonywać przeszkody i wspinać się na schody. Ruchomy element pozwala również na regulowanie wysokości urządzenia.

Źródło: YouTube/ZARROUK LAB

Ogon pozwala na odpowiednie kierowanie środkiem ciężkości robota i pokonywanie przeszkód nawet sześć razy większych niż promień kół, na których maszyna się porusza. Dzięki temu, jest w stanie przemieszczać się z łatwością w bardzo zróżnicowanym terenie. Doskonale poradzi sobie na twardej powierzchni, skałach, trawie czy lesie. Przeznaczeniem robota mają być prace badawcze oraz akcje ratunkowe. Dzięki niedużym rozmiarom i zdolności poruszania się w szczelinach, robot doskonale sprawdzi się na przykład podczas poszukiwania osób zaginionych po trzęsieniach ziemi lub lawinach.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: ChatGPT

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

NOWOŚĆ! Przyssawki próżniowe i akcesoria
Alfred przygotuje posiłek

Najnowsze artykuły

Menu