Robot zazieleni pustynię?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Pustynie pokrywają około 12% powierzchni ziemi. A gdyby tak udało się je przekształcić w żyzne pola? Podobna idea przyświecała konstruktorom robota o nazwie A’seedbot. To małe urządzenie w zamyśle twórców mogłoby pomóc w rozwiązaniu coraz większego problemu głodu na świecie.

Źródło: YouTube/Mazi Et

Robot powstał w ramach pracy dyplomowej i został zbudowany przy pomocy drukarki 3D. A’seedbot posiada kamery pozwalające mu na omijanie przeszkód oraz czujniki wilgoci, za pomocą których może namierzać idealne miejsce do zasiania ziarna. Maszyna miałaby również pomagać w przeciwdziałaniu groźnemu zjawisku, jakim jest postępujące pustynnienie obszarów na ziemi. Urządzenie jest niemal całkowicie autonomiczne i bezobsługowe. Wystarczy pamiętać o uzupełnianiu zapasu nasion. W pierwszej kolejności roboty mają być przetestowane w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zajmą się powiększaniem terenów zielonych wokół Dubaju. W tej chwili zasięg działania robota to około 5 km, ale w najbliższym czasie parametr ten ma zostać zwiększony.

Źródło: www.designboom.com | Ilustracja: Jason Leung on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot umyje myśliwce
NOWOŚĆ! Kolumnowe wskaźniki poziomu HCK z czujnikami

Najnowsze artykuły

Menu