Roboty parkują samochody na lotniskach

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Znacie to uczucie, gdy spieszycie się na swój lot i z powodu korków na lotnisko docieracie w ostatniej chwili, szukając z obłędem w oczach miejsca do zaparkowania? Na lotniskach w Düsseldorfie i Paryżu, nie będziecie mieli problemu z parkowaniem, ponieważ zajmie się tym specjalny robot.


YouTube/serva transport systems (Official)

Działające w wymienionych lokalizacjach roboty zostały wyprodukowane przez firmy Serva oraz Stanley Robotics. Nowatorskie maszyny są w stanie przenosić pojazdy do 3,3 tony wagi. Poza tym możemy też poprosić o to, aby dostarczyły nasz samochód do jednego z punktów odbioru pojazdów, tak abyśmy mogli szybko i sprawnie wyjechać z lotniska. Takie zlecenie możemy dać robotom za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie. Musimy się jednak liczyć z tym, że koszt takiej usługi wynosi 40 dolarów za każdy dzień postoju.

Źródło: www.autoworldnews.com | Ilustracja: YouTube/serva transport systems (Official)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Solarny samolot
Zapraszamy na nasze stoisko na targach ITM w Poznaniu

Najnowsze artykuły

Menu