Roboty pomagają lekarzom

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Roboty Spot Mini od Boston Dynamics już od jakiegoś czasu z powodzeniem wspierają różnego rodzaju służby ratunkowe. Teraz pomagają również lekarzom w walce z epidemią koronawirusa. Nowoczesne maszyny mają za zadanie ograniczyć kontakt personelu ludzkiego z potencjalnym zakażeniem wirusem.

Źródło: YouTube/WWLP-22News

Roboty zostały wyposażone w iPady i możliwość sterowania przy pomocy fal radiowych. Dzięki temu mogą być już w tej chwili wykorzystywane do wstępnej, zdalnej, diagnozy.  Boston Dynamics już opracowuje kolejną serią maszyn, które będą w stanie zmierzyć temperaturę ciała, ciśnienie, tętno i saturacje. Firma pracuje również nad sposobami dezynfekcji pomieszczeń, które mogłyby być wykonywane przez Spot Mini. W planach są także kolejne usprawnienia. Obecne działania jest to jedno z ostatnich przedsięwzięć o charakterze społecznym z wykorzystaniem tych robotów, zanim trafią one do komercyjnej sprzedaży. Dla samych lekarzy jest to nieocenione wsparcie w walce z panującą pandemią.

Źródło: BostonDynamics | Ilustracja: intographics z Pixabay

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Jak zabezpieczyć drzwi lub klapę?
Robot psycholog?

Najnowsze artykuły

Menu