Roboty pomogą lekarzom

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Panująca pandemia to czas, w którym roboty mogą pokazać, w jakim stopniu mogą wspierać prace lekarzy. Firma Diligent Robotics chce wprowadzić do służby w szpitalach swojego zaawansowanego robota Moxi. Urządzenie jest mobilne i ma specjalne ramie przystosowane do chwytania przedmiotów o różnym rozmiarze i kształcie oraz system sztucznej inteligencji.Źródło: YouTube/Robotics Business Review

Robot może dostarczać leki, wynosić brudne ubrania prześcieradła oraz dostarczać lekarzom potrzebny sprzęt. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w funkcje pozwalające na nawiązywanie relacji z ludźmi. W ten sposób przebywający na oddziale pacjenci mogą przeprowadzić z robotem pogawędkę i uzyskać nieco potrzebnych informacji. Roboty już wcześniej przeszły wszelkie potrzebne testy i miały zostać wprowadzone na rynek w tym roku. Jednak obecna sytuacja przyspieszyła te działania i możemy się spodziewać, że urządzenia pojawią się w sprzedaży lada dzień.

Źródło: venturebeat.com | Ilustracja: Gerhard Janson z Pixabay

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Pierścienie pozycjonujące
Egzoszkielet dla biegaczy

Najnowsze artykuły

Menu