Roboty na ratunek Wielkiej Rafie Koralowej

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Zanikanie Wielkiej Rafy Koralowej jest ogromnym problemem od wielu lat. Niestety ratowanie tego niezwykłego pomnika przyrody jest niezwykle trudne. Teraz do akcji zostały włączone najnowocześniejsze roboty Blue ROV2, które mają za zadanie monitorowanie Wielkiej Rafy do głębokości sięgającej 100 metrów.

Źródło: YouTube/Blue Robotics

Podana głębokość dotyczy tylko wersji standardowej. Bardziej złożony model podwodnego drona może nurkować nawet na 300 metrów. BlueROV2 wyposażony jest w kamerę HD o rozdzielczości 1080 pikseli. Całość zasilana jest akumulatorem litowo jonowym. Sterowanie jest bardzo proste, a nawet intuicyjne, zaś obraz z kamery przekazywany jest bezpośrednio do sparowanego laptopa czy tabletu. W ten sposób roboty odciążą nurków podczas akcji w niesprzyjających rejonach oraz będą w mniejszym stopniu ingerować w ekosystem. Urządzenie może pozostawać pod wodą nawet przez kilka godzin.

Źródło: www.businessinsider.com.au | Ilustracja: fotolia.comAndSus

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot centaur dla ratowników
Latający bolid

Najnowsze artykuły

Menu