Roboty – termity

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Inżynierowie z Harvard School of Engineering and Applied Sciences stworzyli zespół robotów, które potrafią samodzielnie  wznosić zaprojektowane konstrukcje. Projekt o nazwie TERMES jest owocem czteroletniej pracy wspomnianych inżynierów, którzy podglądając zachowania termitów i ich zdolność do zespołowego budowania konstrukcji służących im za mieszkania postanowili nauczyć tego samego maszyny. Powstał system, który nie potrzebuje nadzoru człowieka do tego, by zbudować przestrzenne obiekty. Roboty TERMES potrafią samodzielnie wznosić wieże, piramidy, zamki budując przy okazji schody, dzięki którym mogą się wspiąć na wyższe poziomy itp. Wynalazek może w przyszłości być wykorzystywany np. w miejscach narażonych na powódź (roboty mogą układać worki z piaskiem) lub do budowy baz kosmicznych na innych planetach, np. na Marsie.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

LAS-EXPO 2014
Pszczoła inspiracją dla umysłu robota

Najnowsze artykuły

Menu