Robotyczna flota

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Ocean Infinity planuje wypuszczenie floty statków, które zajmą się badaniami akwenów wodnych. Zapowiedzi tego projektu pojawiły się już około roku temu.

Źródło: YouTube/Ocean Infinity

Flota ma otrzymać nazwę Armada. Będzie się składać z 11 autonomicznych statków, które będą przeznaczone do różnego rodzaju badań. Pojazdy będą sterowane z lądu przez operatorów. Na ich pokładzie zostaną zamontowane specjalne czujniki. Część pojazdów zabierze także na pokładzie roboty. W ten sposób badania zostaną przeprowadzone w sposób jak najdokładniejszy. Same statki różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, który mieści się w przedziale między 21 a 37 metrów, ale też w ładowności. Największy z nich ma zabierać ze sobą około 120 ton sprzętu badawczego. Zgodnie z założeniem badanie ma się odbywać na głębokościach do 6000 metrów. Dodatkowo Armada ma być wykorzystana do inspekcji podmorskich gazociągów oraz kabli transoceanicznych.

Źródło: Ocean Infinity | Ilustracja: Chuan on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Podwodny teleskop
Jak dobrać odpowiedni rozmiar i parametry wibroizolatora?

Najnowsze artykuły

Menu