Robotyczna głowa

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Disney potrafi zadziwić nas nie tylko produkcjami filmowymi, ale również zaawansowanymi robotami, które wykorzystywane są podczas tworzenia kolejnych hitów. Jakiś czas temu inżynierowie studia zaprezentowali robotyczną głowę, która zostanie wykorzystana w kolejnych częściach Avatara. Jest to najbardziej zaawansowana mechaniczna głowa w historii.

Źródło: YouTube/TechCrunch

W przyszłości przy produkcji filmów wytwórnia chce postawić właśnie na tego typu zaawansowane roboty. Celem projektu jest stworzenie sztucznych postaci, których na ekranie nie odróżnimy od prawdziwych aktorów. Sama głowa zadziwia ilością detali i skalą ich dopracowania. Potrafi odwzorowywać ruchy i mimikę twarzy w najdrobniejszych szczegółach. Poza filmami, tego typu roboty będą pracowały w parkach rozrywki należących do koncernu. Innym przykładem może być zaprezentowany w ostatnim czasie robot delfin, który również powstał na zamówienie studia Disneya. Jego prezentacja także zrobiła ogromne wrażenie w kontekście idealnego naśladowania żywego stworzenia.

Źródło: techcrunch.com | Ilustracja: Franck V. on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Egzoszkielet do codziennej pracy?
Europejskie sztuczne słońce

Najnowsze artykuły

Menu