Robotyczna mątwa

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Festo, która zasłynęła tworzeniem robotów naśladujących zwierzęta, zaprezentowała niedawno swój najnowszy wynalazek. Jest nim elektroniczna mątwa o nazwie BionicFinWave. Robot posiada silikonowe płetwy poruszane dwoma silnikami, a całość zasilana jest akumulatorami.

Źródło: YouTube/FestoHQ

Po uruchomieniu mątwa może samodzielnie wybierać drogę. Istnieje także możliwość zaprogramowania Możemy też samemu trasy, po której będzie poruszał się robot. BionicFinWave można potraktować jako gadżet, który będzie przyozdabiał nam domowe akwarium, ale po odpowiednich modyfikacjach może okazać się bardzo przydatnym narzędziem dla badaczy. Urządzenie jest w stanie przesyłać dane na temat temperatury oraz ciśnienia wody na tablet, za pomocą którego jest sterowane. Mechaniczna mątwa wpuszczona do systemu z zamkniętym obiegiem wody może dokonywać inspekcji instalacji i wykrywać uszkodzenia. Warto również dodać, że większość elementów, z których składa się wynalazek, powstało przy pomocy drukarki 3D.

Źródło: gizmodo.com | Ilustracja: fotolia.com / nmid

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Uchwyt z wbudowanym zamkiem – seria EBP-CH
Latający bolid

Najnowsze artykuły

Menu