Robotyczna ręka

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Naukowcy z Cornel University stworzyli robotyczną dłoń o wyjątkowej zdolności rozpoznawania przedmiotów po dotyku. Jeżeli chcemy, aby w przyszłości roboty pomagały nam w codziennych czynnościach, czy też zajmowały się osobami starszymi, to konieczne jest właśnie nauczenie ich swoistej delikatności.

Źródło: YouTube/Unusual Finds

Robotyczne ramię wykonane jest z miękkich materiałów i wyposażone w liczne czujniki. Dzięki temu potrafi sprawnie posługiwać się również kruchymi przedmiotami. Rozpoznaje  kształty i strukturę chwytanych przedmiotów i w zależności od wykonywanego zadania samodzielnie dostosowuje potrzebną siłę. Wynalazek ten pozwoli na tworzenie protez dłoni w zupełnie nowej jakości oraz mocno zbliżonych do naturalnych kończyn. Wynalazek ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę czyli cenę. Jego twórcy uważają, że koszt urządzenia wynosi zaledwie około 50 dolarów.

Źródło: www.npr.org | Ilustracja: YouTube/Unusual Finds

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Maszyna z filmów sci-fi
Radosnych Świąt!

Najnowsze artykuły

Menu