Robotyczne kostki do budowy struktur

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Specjaliści z MIT opracowali robotyczne kostki o nazwie M-Block 2.0, które mogą się ze sobą łączyć i w ten sposób tworzyć mniej lub bardziej skomplikowane struktury w zależności od aktualnych potrzeb. Nad całościa czuwa specjalny autonomiczny system, który aktywuje i kieruje ruchem kostek.


Źródło: YouTube/MITCSAIL

W opracowanym rozwiązaniu sześciany mogą komunikować się między sobą, dzięki czemu tempo powstawania konstrukcji jest duże. Kostki łącza się ze sobą za pomocą wbudowanych magnesów. Twórcy chcieliby, aby ich wynalazek wspomagał ratowników. Kostki potrafią szybko tworzyć obiekty takie jak schody czy pomosty, po których mogliby się poruszać ludzie. Na razie trwają prace nad zminiaturyzowaniem urządzeń, tak aby w przyszłości mogły tworzyć bardziej skomplikowane obiekty. Ciekawostką jest to, że inspiracją dla twórców urządzenia była bardzo popularna gra Minecraft, w której za pomocą sześciennych bloków można tworzyć bardzo skomplikowane budowle.

Źródło: www.theverge.com | Ilustracja: Magic Creative z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Płaszczka z kosmosu
Śruby i nakrętki Hygienic Design

Najnowsze artykuły

Menu