Robotyczne, podgrzewane Origami

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Inżynierowie z Massachusetts Institute of Technology zaprojektowali roboty, które po upieczeniu same się złożą. Informacja ta wygląda na fragment niezbyt poczytnej książki science-fiction, jednak jest prawdziwa. Amerykańskim naukowcom udało się  stworzyć podwaliny pod technologię produkcji komponentów maszyn, które można wydrukować przy pomocy drukarki 3D i które po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury samodzielnie nabiorą pożądanego kształtu. Wynalazek został zaprezentowany podczas tegorocznej edycji IEEE International Conference on Robotics and Automation. Jako przykład pokazano robota o kształtach zbliżonych do wyglądu człowieka, który po wydrukowaniu przypominał papierowe wycinanki wymagające zginania w zaznaczonych miejscach oraz użycia nożyczek i kleju. W tym wypadku jednak do nadania maszynie finalnych kształtów wystarczy piekarnik, ponieważ wynalazek jest wykonany z materiału reagującego na ciepło w taki sposób, że przybiera założony z góry kształt.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Kabel magazynujący prąd – przełomowa technologia!
Jan Józef Baranowski

Najnowsze artykuły

Menu