Robotyczny domownik

Ciekawostki techniczne ze świata

Humanoidalny robot w roli asystenta domu? Czemu nie? Takie plany ma Chińska firma UBTECH Robotics. Niedawno zaprezentowali swoje najnowsze dzieło, czyli Walker X. Urządzenie potrafi sprawnie poruszać się w przestrzeni, pokonywać przeszkody, wykonywać nasze polecenia, ale tym co tak naprawdę wyróżnia go na tle innych robotów to umiejętność rozpoznawania naszego nastroju i reagowania w adekwatny sposób.

Źródło: YouTube/UBTECH Robotics Global

Walker X ma być pierwszym przedstawicielem nowej generacji robotów domowych. W przyszłości UBTECH Robotics chce, aby takie maszyny pomagały nam w codziennych pracach, takich jak gotowanie, pranie i sprzątanie. Ponadto firma stawia na rozwijanie komunikacji z robotem. Obecnie Walker X reaguje na komendy głosowe oraz gesty. W przyszłości ma być wyposażony w nowsze algorytmy nauki, które pozwolą mu na lepsze zapoznanie się z właścicielami i dopasowanie do ich potrzeb czy nawyków. Jaka będzie cena tego wynalazku? Tego na razie nie wiadomo. Jednym z celów twórców Walker X jest, aby miał on przystępną cenę. Górną granicą ma być 10 tysięcy dolarów.

Źródło: UBTECH | Ilustracja: Aideal Hwa on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Jak instalować na statku szafy sterownicze, rozdzielnice okrętowe oraz inne urządzenia?
Kosmiczne panele słoneczne

Najnowsze artykuły

Menu