Robotyczny wózek magazynowy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Agile X działa na rynku od 2016 roku. W tym czasie zaprezentowała kilka bardzo ciekawych urządzeń robotycznych. Ich najnowszym osiągnięciem jest Ranger. To zrobotyzowana platforma mogąca przewozić towar o wadze do 150 kg.

Źródło: YouTube/AgileX Robotics

Sam Ranger ma wagę 100 kg. Jest wodoodporny, dzięki czemu może pracować w dowolnych warunkach atmosferycznych. Ranger potrafi doskonale obracać się wokół własnej osi i rozwinąć prędkość do 2,6 metra na sekundę. Posiada również światła, dzięki czemu staje się widoczny z daleka. Całość napędzana jest 48 V silnikiem, a energii dostarczają mu 4 akumulatory o mocy 600 W każdy. Robot nie działa autonomicznie. Wymaga ciągłej kontroli operatora, która odbywa się dzięki systemowi zdalnego sterowania. Służy do tego dołączony kontroler. W trakcie testów robot radził sobie z przeszkodami o wysokości do 10 cm. Jest również w stanie poruszać się pod górę, pod warunkiem, że kąt nachylenia nie przekracza 10 stopni. Robot powstał z myślą o pracach magazynowych jednak z pewnością znajdzie również zastosowanie na terenach miejskich czy lotniskach.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: Ruchindra Gunasekara on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Bezzałogowy Szerpa
NOWOŚĆ! Wibroizolatory z siatki drucianej AVF

Najnowsze artykuły

Menu