Ruszają prace nad powstaniem pierwszego odcinka Hyperloop

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Władze firmy Hyperloop Transportation Technologies doszły do porozumienia z władzami Chicago i Cleveland i zamierzają przystąpić do budowy pierwszego odcinka innowacyjnej trasy szybkiej podróży. Wspomniane miasta dzieli 530 km, ale podróż za pomocą kapsuł Hyperloop miałaby trwać niespełna pół godziny.

Źródło: YouTube/HyperloopTT

Inżynierowie chcą, aby kapsuły pozwalały na transport ludzi z prędkością dochodzącą do 1200 km/h. Koszty budowy nie są jeszcze dokładnie znane, ale najbardziej optymistyczny wariant zakłada 7 miliardów dolarów (w najgorszym wypadku będzie to koszt około 15 miliardów). Prace nad w pełni sprawną kapsułą trwają już od bardzo dawna i należy się spodziewać, że będzie gotowa za kilka miesięcy. Natomiast pierwsza część linii ma zostać oddana w ciągu najbliższych 3 do 5 lat. HTT ma w planach także budowę innego połączenia. Drugi odcinek powstałby pomiędzy Detroit a Chicago. Jednak ten projekt w dużej mierze zależny jest od sukcesu pierwszej linii.

Źródło: www.digitaltrends.com | Ilustracja: pl.freeimages.com / erkan tok

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Mechaniczne wsparcie dla strażaków
Konstrukcja, która wytrzyma tsunami

Najnowsze artykuły

Menu