Samobieżny sklep

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Robomart stworzyła mobilny hipermarket, który możemy obsługiwać przy pomocy smartfona.  „Sklepowy robot” przeznaczony jest przede wszystkim do obsługi klientów w dużych metropoliach.

Źródło: YouTube/Robomart

Jego zasada działania jest niezwykle prosta. Za pomocą specjalnej aplikacji w naszym telefonie przekazujemy informacje o naszym położeniu, a mobilny robot po kilku lub kilkunastu minutach pojawia się we wskazanym miejscu. Możemy wtedy dokonać zakupów, a po zakończonej płatności maszyna ruszy w dalszą drogę. Ważnym elementem jest to, że płatności odbywają się bezgotówkowo. Do zeskanowania produktów i dokonania przelewu wykorzystujemy nasz własny smartfon. Maszynę nazwano Fresh Pod. Twórcy urządzenia planują wprowadzenie ich do użytku w Szanghaju i w Los Angeles.

Źródło: businessinsider.com | Ilustracja: YouTube/Robomart

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Uchwyty GN 428 i GN 328 – ergonomia, wytrzymałość i nowoczesny design
Autonomiczny tramwaj na kołach

Najnowsze artykuły

Menu