Samochód kierowany wzrokiem

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Grupa naukowców z Freie Universität opracowała oprogramowanie, dzięki któremu możliwe jest kierowanie samochodem przy pomocy wzroku. Wynalazek został przetestowany na byłym berlińskim lotnisku Tempelhof. Oprogramowanie o nazwie eyeDriver zbiera informacje o ruchu gałek ocznych kierowcy i przetwarza dane na informacje potrzebne do odpowiedniej zmiany kierunku przez prowadzony w ten sposób pojazd. Kierowca jest wyposażony w specjalny hełm wyposażony w dwie kamery – jedna z nich śledzi trasę pojazdu, druga rejestruje ruchy oczu kierowcy. W momencie, gdy całe urządzenie nie jest w stanie rozpoznać ruchu gałek ocznych samochód zatrzymuje się. Wynalazek jest efektem projektu AutoNOMOS, którego celem jest stworzenie bezpiecznych, poruszających się w sposób bezkolizyjny pojazdów.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Mikroskopijny mikroskop
Magnesy

Najnowsze artykuły

Menu