Samochód, czy samolot? A może dwa w jednym?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wiele wskazuje na to, że marzenie z dzieciństwa, czyli posiadanie latającego auta, staje się coraz realniejsze. Wystarczy mieć zbędne osiemset tysięcy złotych. Bo na tyle właśnie szacowana jest cena Słowackiego Aeromobilu 3.0, który właśnie dostał zgodę na loty testowe.


Źródło: YouTube

Urządzenie będzie miało możliwość poruszania się po drogach, a także, w razie korków, pozwoli przelecieć w miejsce, gdzie będziemy mogli się swobodnie poruszać. Tak przynajmniej mówi reklama, ponieważ w praktyce pojazd będzie startował jak zwykły samolot, czyli będzie potrzebny mu pas, na którym się rozpędzi. Podobnie z lądowaniem. Co ciekawe Aeromobil, jak szacują konstruktorzy, będzie miał zasięg do siedmiuset kilometrów w powietrzu oraz nieco ponad osiemset na lądzie. Prace nad projektem trwają już od ponad dwudziestu lat, więc możemy się spodziewać, że pojazd jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Pozostaje więc trzymać kciuki za udane testy tego projektu i być może już niedługo doczekamy się samochodów przelatujących ponad naszymi głowami.

Źródło: www.aeromobil.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Malutka drukarka 3D
Deskolotka, czyli inżynieria wyższych lotów

Najnowsze artykuły

Menu