Samolot z drukarki

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Drukarki 3D w znacznej mierze popchnęły wiele dziedzin do przodu. Coraz częściej możemy się natknąć na wzmianki o bardzo sprawnych urządzeniach wykonanych w tej technice. Jednym z nich jest SULSA. Pierwszy samolot w całości wykonany w technice trójwymiarowego druku. Urządzenie waży 3 kg ma 2 metry rozpiętości skrzydeł i osiąga prędkość do 160 kilometrów na godzinę.


Źródło: YouTube/Soton UAV

Maszyna pomyślnie przeszła wszystkie testy i teraz czeka na pierwsze poważne zadanie. SULSA ma być wykorzystywany do badania lodowców na Antarktydzie. Urządzenie ma startować z pokładu okrętu HMS Protector i odbywać 30 minutowe loty badawcze, które mają pomóc naukowcom w ustaleniu, w jakim tempie lodowce topnieją. Urządzenie wyposażone jest w autopilota i zdolne do wykonywania prostych operacji samodzielnie. W przypadku bardziej skomplikowanych misji nad wszystkim ma czuwać przeszkolony operator. Na razie badania prowadzone są pod pieczą Brytyjskiej Marynarki, ale jeżeli urządzenie się sprawdzi, to zapewne w niedługim czasie znajdzie szereg zastosowań w działaniach cywilnych, jak na przykład przy nadzorowaniu upraw.
Źródło: gizmag.com | zdjęcie: YouTube/Soton UAV

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Składany skuter
Pokrętło z funkcją nakrętki lub przeciwnakrętki – seria GFL

Najnowsze artykuły

Menu