Samolot z kapsułą

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Ukraiński wynalazca,  Vladimir Tatarenko, zaprezentowali niedawno nowy projekt, który może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo lotów. Chce budować samoloty z odczepianą kabiną pasażerską. W razie niebezpieczeństwa taka kabina odłączałaby się od reszty samoloty i za pomocą spadochronów swobodnie lądowałaby na ziemi lub wodzie.Źródło: YouTube/Vladimir Tatarenko

Co ważne, w takiej sytuacji pasażerowie znaleźliby się błyskawicznie poza zasięgiem zbiorników z paliwem, które w momentach awarii samolotu są największym zagrożeniem. Póki co projekt nie wyszedł poza fazę pomysłu i wstępnego szkicu, jednak wydaje się ciekawy, a jego pomysłodawca szuka inwestorów zainteresowanych tematem. Jednym z poważniejszych problemów, z którym będą musieli zmierzyć się twórcy projektu, będzie kwestia lądowania na nierównych powierzchniach, jak na przykład w górach. Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój tego planu, który wydaje się wyjątkowo ciekawy.

Źródło: http://www.independent.co.uk/ | Źródło zdjęcia: YouTube/Vladimir Tatarenko

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Rękawice dla osób cierpiących na chorobę Parkinsona
Specjalista ds. maszyn przędzalniczych

Najnowsze artykuły

Menu