Satelity polecą w szyku

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Hiszpańscy inżynierowie realizują projekt nadzorowany przez Europejską Agencję Kosmiczną, które celem jest bardzo precyzyjne kontrolowanie lotu pojazdów kosmicznych w taki sposób, by formując szyk mogły być wykorzystywane do jednego celu (np. badań kosmicznych). Projekt zakłada, że możliwe będzie ustalenie pozycji np. dwóch satelitów z dokładnością poniżej jednego milimetra. Tak precyzyjne ustalenie trajektorii i odległości od siebie dwóch zsynchronizowanych obiektów poruszających się po orbicie ziemskiej pozwoli np. na stworzenie teleskopów o dużo większej sile niż te, które znamy obecnie. Pierwsze testy kosmiczne nowego systemu zaczną się w 2017 roku, gdy na orbitę okołoziemską wyniesione zostaną satelity biorące udział w projekcie.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

FlipperBot – robot pełzający po piasku
Ciasteczka – pliki cookie

Najnowsze artykuły

Menu