Silnik modularny do pływania

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Lato ma się ku końcowi, ale dobra pogoda z pewnością zachęci miłośników sportów wodnych do wykorzystania jej w maksymalny sposób. I właśnie dla nich stworzono Bispy Jet czyli modularny silnik, który sprawdza się zarówno przy deskach surfingowych jak i przy kajakach oraz przy nurkowaniu.


Źródło: YouTube/Bixpy LLC

Urządzenie ma niebawem pojawić się na rynku. Sam silnik jest dość mały i w zależności od wybranego przez nas modelu dysponuje zróżnicowanymi systemami mocowania oraz baterii, dzięki czemu możemy go wykorzystywać jako napęd w wielu rodzajach łódek oraz innego sprzętu pływającego. Urządzenie jest sterowane przy pomocy joysticka, którym możemy zmieniać kierunek i prędkość płynięcia. Silnik pozwala na wykorzystanie 10 różnych prędkości przy poruszaniu się do przodu oraz aż czterech do pływania tyłem. Rozwija przy tym maksymalną prędkość do 11 km/h i przy normalnym użytkowaniu bateria pozwala na pokonanie do 24 km. W razie wyczerpania baterie możemy szybko wymienić bez konieczności wracania na ląd. Modele przeznaczone do desek surfingowych mają działać do czterech godzin, zaś te dla nurków mają umożliwiać zejście pod wodę na 27 metrów. Cena wynalazku w zależności od modelu ma wahać się między 750 a 1100 dolarów.

Źródło: newatlas.com | Ilustracja: YouTube/Bixpy LLC

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Saski archimedes
Zapraszamy na targi Toolex

Najnowsze artykuły

Menu