Skalowane liniały aluminiowe serii GN 711.2

artykułyczęści do maszynNowości

Nowość firmy Elesa+Ganter

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła zakres produkowanych liniałów aluminiowych skalowanych. Do oferowanych do tej pory uniwersalnych liniałów  serii GN 711, wprowadzony został nowy model: sztywne aluminiowe liniały skalowane GN 711.2, mocowane za pomocą wkrętów.

liniały aluminiowe

Rys. 1 – Liniały aluminiowe GN 711.2

Liniały aluminiowe GN 711.2 (Rys.1) wykonane są z anodowanego na kolor naturalny aluminium, na którym nadrukowano czarną powłokę, a następnie wytrawiono podziałki i oznaczenia.

Dostępne są wykonania z podziałką o różnej orientacji oznaczeń: pionowej oraz poziomej. Każda z nich może mieć przyrost wartości od środka w obu kierunkach lub od jednego z końców. W zakresie długości, zestandaryzowano 9 rozmiarów, przy czym wielkości 750 i 1000 mm składają się z dwóch odcinków.

Liniały aluminiowe posiadają otwory montażowe o średnicy 3,3 mm. Przy odpowiedniej ilości, mogą być również wykonane w wersji samoprzylepnej.

Solidne wykonanie oraz trwała i czytelna podziałka, pozwalają na stosowanie tych elementów w trudnych warunkach przemysłowych, czy środowiskowych.

wskaźnik do liniałów aluminiowych

Rys. 2 – Wskaźnik GN 711.3

Jako wyposażenie dodatkowe, do liniałów GN 711.2 dostępne są wskaźniki GN 711.3, (Rys.2) wykonane w ten sam sposób jak liniały.

Linki do kart katalogowych:

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Pokrętło sterujące do cyfrowych wskaźników położenia – seria GN 957
BOATEX 2015 – Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych

Najnowsze artykuły

Menu