Skarpetki dla konstruktorów

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Za oknem tęgi mróz, w pracy kolejny dłuuugi weekend, co robić z taką ilością wolnego czasu? Zapewne wiele osób spędza go przed ekranem telewizora lub komputera oglądając ulubione filmy lub seriale, dogrzewając się jakimś elektrycznym urządzeniem i… przysypia gubiąc wątek. Internetowa wypożyczalnia filmów Netflix dobrze o tym wie, dlatego zaproponowała sprzęt, który wybudza z letargu. Warunek korzystania z niego jest jeden – trzeba go zrobić samodzielnie na podstawie dostarczonej instrukcji.


Źródło: YouTube/Netflix US & Canada

Netflix Socksj jak sama nazwa wskazuje to skarpetki wyposażone w specjalny czujnik, który wykrywa, czy zasnęliśmy i jeśli tak automatycznie wstrzymuje odtwarzanie filmu.Czujnik jest wrażliwy na ruch stóp. Jeżeli przez jakiś czas nie poruszamy nimi, to najpierw skarpetki zasygnalizują to za pomocą czerwonej diody, a następnie przy dalszym braku reakcji, wstrzymają odtwarzanie oglądanego filmu. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie takich skarpet nie możemy od tak kupić. Netflix po prostu wysyła drogą elektroniczną instrukcję, w jaki sposób taki gadżet możemy skonstruować samodzielnie. Zatem czeka nas jeszcze dodatkowa zabawa związana z wyprodukowaniem gadżetu. Być może warto już teraz zabrać się za stworzenie własnego egzemplarza, by w następne święta obdarować nim bliską osobę, do czego gorąco zachęcamy.

Źródło: makeit.netflix.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Kolejna latająca deskorolka
CSMH – Zamki kasetowe z funkcją domykania

Najnowsze artykuły

Menu