Składany skuter

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Skuter, który może też być krzesełkiem i który można łatwo złożyć w formę walizki na kółkach? Poznajcie wynalazek o nazwie eFoldi. Jego autorami są Jianmin Wang i jego córka Sumi.


Źródło: YouTube/eFOLDi

Urządzenie waży zaledwie 19 kg, ale jest w stanie utrzymać ciężar do 150 kg (choć konstruktorzy zalecają, żeby nie przekraczać obciążenia 100 kg). Rama eFoldi składa się z aluminium oraz stali. Skuter osiąga prędkość do 20 km/h i jest zasilany akumulatorami. Same akumulatory są dostępne w różnych wersjach (i wadze) w zależności od tego, jaki chcemy dystans pokonać. Maksymalnie jest to 30 kilometrów. Skuter wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują ponieważ eFoldi możemy zabrać na pokład samolotu, zaś funkcja krzesełka pozwoli nam łatwiej przetrwać długie i nużące odprawy. Na razie konstruktorzy zbierają środki na rozpoczęcie produkcji, ale przewidują że ich wynalazek będzie kosztował około 700 funtów, zaś sprzedaż ma ruszyć pod koniec roku.
Źródło: www.efoldi.co.uk | ilustracja: YouTube/eFOLDi

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Dron dla płetwonurków
Samolot z drukarki

Najnowsze artykuły

Menu