Śmigłowiec przyszłości

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Airbus zaprezentował niedawno koncepcje nowego, superszybkiego śmigłowca hybrydowego. Ma to być maszyna na miarę XXI wieku. Inżynierowie Airbusa poinformowali, że ich produkt będzie napędzany trzema silnikami. Jeden będzie umieszczony nad maszyną, jak w klasycznych helikopterach, zaś dwa mniejsze znajda się po bokach maszyny. Śmigłowiec nazwano RACE.

Źródło: YouTube/Airbus Helicopters

Po obu stronach śmigłowca znajdą się skrzydła w układzie box – wing, które poprawią aerodynamikę urządzenia. Airbus chce zastosować silniki Rolls-Royce Turbomeca 322 o mocy 2270 koni mechanicznych każdy. Maszyna ma osiągać prędkość dochodzącą do 400 km/h. Dodajmy, że za szybkie śmigłowce uchodzą obecnie te, które przekraczają 300 km/h. Co prawda do rekordzisty jeszcze mu trochę zabraknie (Eurocopter X-3 osiąga ok. 470 km/h), ale ma być znacznie zwrotniejszy od swoich konkurentów. Airbus planuje, że Race wzbije się w powietrze już w 2020 roku. Jego twórcy wierzą, że właśnie na takich maszynach będzie się opierał podniebny transport miejski.

Źródło: www.engadget.com | Ilustracja: YouTube/Airbus Helicopters

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Nakrętki rowkowe z blokadą gwintu – seria GN 1804.2
Nietypowa konstrukcja pływającego miasta

Najnowsze artykuły

Menu