Specjalista od wag analitycznych

artykuływynalazcy

W 1917 roku w St. Gallen w Szwajcarii w rodzinie zajmującej się przemysłem włókienniczym przyszedł na świat Erhard Mettler, przyszły konstruktor wagi analitycznej – wynalazku, który zrewolucjonizował mechanizmy tradycyjnych wag.Źródło: YouTube/METTLER TOLEDO Laboratory

Mettler, dzięki przedsiębiorczym rodzicom miał okazję przyjrzeć się, jak prowadzi się firmę i już wieku 28 lat uruchomił pierwsze własne przedsięwzięcie. To właśnie wtedy odkrył zasadę podstawienia stosowaną w wagach analitycznych i skonstruował pierwszą z nich.  Dzięki temu wynalazkowi  firma Mettlera szybko się rozwinęła i zajęła się światową dystrybucją oraz serwisem wag mechanicznych, które zaczęły zastępować wagi szalkowe. Pod konie lat sześćdziesiątych firma prowadziła badania nad wprowadzeniem wag w pełni elektronicznych. To wtedy właśnie Mettler otrzymał doktorat honoris causa z nadania Szwajcarskiego Uniwersytetu Technicznego. Erhard Mettler ostatecznie wycofał się z zarządzania swoim przedsiębiorstwem w 1980 roku i sprzedał je firmie Ciba Geigi. Jednak do końca życia z uwagą przyglądał się dalszemu rozwojowi biznesu, który zapoczątkował. Wynalazca zmarł w 2000 roku zaś jego firma istniejąca dziś pod nazwą Mettler Toledo jest jednym z największych producentów wag na świecie.

Źródło: Wikipedia | Ilustracja: By Mettler Toledo Inc. – Mettler Toledo Inc., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14809031

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Przenośna chłodziarka
Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414 oraz GN 414.1

Najnowsze artykuły

Menu