Specjalne wykonania wskaźników obrotów

artykułyNowościwskaźniki obrotów

Oferowane przez ELESA+GANTER wskaźniki obrotów służą do ustawiania i regulacji szerokiej gamy funkcji maszyny, wskazują aktualną wartość nastawy na odpowiednio wyskalowanej tarczy. Mogą okazać się szczególnie przydatne w aplikacjach, gdzie mechanizm regulacji jest bardziej złożony niż układ śruba-nakrętka np. w mechanizmach przekładniowych lub w miejscach, gdzie jest wymagane wskazanie w innych jednostkach miary: kąta, objętości, przepływu, rezystancji, natężenia prądu, wielkości dozy, czy wagi.

Karty katalogowe wskaźników z oferty Elesa+Ganter

Wskaźniki obrotówRys.1. Wskaźniki obrotów PA01 oraz GW12

Oferowana przez Elesa+Ganter seria wskaźników obrotów (Rys. 1) została zaprojektowana w celu spełnienia wymagań dotyczących najbardziej popularnych zastosowań. W ogólnej ofercie są dostępne wskaźniki w różnej konfiguracji:
– obudowa metalowa lub wykonana z technopolimeru na bazie poliamidu (PA),
– odczyt analogowy lub cyfrowo-analogowy,
– napęd grawitacyjny lub przymusowy,
– różne przełożenia i kierunek przyrostu wartości.

Połączenie wszystkich wyżej wymienionych opcji daje 1000 możliwych konfiguracji, pozwalając na wybór idealnego wskaźnika obrotu dla danej aplikacji.

Przykłady modyfikacji tarcz wskaźników obrotu

Rys.2. Przykłady modyfikacji tarcz wskaźników obrotu

Niemniej jednak duże doświadczenie techniczne firmy Elesa + Ganter w zakresie produkcji wskaźników obrotu, umożliwia indywidualne dopasowanie konkretnego wykonania standardowego do wymogów danej aplikacji. Jedną z najczęściej przeprowadzanych modyfikacji jest dostosowanie tarczy do wymagań klienta. Nasz dział techniczny może opracować rozwiązanie graficzne, aby dostosować wskaźnik do określonych funkcji maszyny.

Dopasowanie wskaźnika do potrzeb konkretnej aplikacji może polegać na druku (Rys. 2):

– specjalnej podziałki,

– znaków, tekstu i symboli,

– logo klienta.

Specjalne wykonania wskaźników obrotów to nie tylko modyfikacja tarcz. Dla określonej ilości często stosowanym zabiegiem zwiększającym funkcjonalność jest produkcja wskaźnika o indywidualnie sprecyzowanym przełożeniu. Ponadto istnieje możliwość wypełnienia wskaźnika cieczą dla tłumienia drgań i wibracji oraz wykonania go z pojedynczą wskazówką.

Dzięki takim zabiegom można dopasować wskaźnik nawet do najbardziej wymagających aplikacji. Oferowane rozwiązania idealnie sprawdzą się w różnych sektorach przemysłu: w maszynach pakujących, w przetwórstwie żywności lub urządzeniach do obróbki drewna.

Niewielkie ilości minimalne, które w większości przypadków wynoszą 10 sztuk umożliwiają wykonanie specjalnego wskaźnika dla bardzo małych serii produkcyjnych.

Link do strony katalogowej znajduje się poniżej:

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/wskazniki

 

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Zamki z funkcją bezpieczeństwa – seria GN 115.9
Mechaniczna ryba

Najnowsze artykuły

Menu