Stacja kosmiczna ze sztuczną grawitacją?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Niedawno NASA ogłosiła nabór do eksperymentu, w którym uczestnicy mieliby dostać kilkadziesiąt tysięcy dolarów za dwa miesiące leżenia w łóżku celem zbadania wpływu braku grawitacji na organizm. Możliwe, że niedługo takie badania nie będą potrzebne. Firma Gateway Foundation planuje budowę nowoczesnej stacji kosmicznej, która ma działać w sposób pozwalający na wytworzenie sztucznej grawitacji.


Źródło: YouTube/The Gateway Foundation

Całość ma powstać na planie podobnym do pierścienia. Konstrukcja miałaby się obracać dookoła jego osi. Taka rotacja powinna wystarczyć do tego, aby na stacji panowały warunki zbliżone do tych, jakie mamy na ziemi. Personel i pracownicy mogliby się swobodnie poruszać korytarzami, które łączą wszystkie elementy stacji. Całość będzie montowana już na orbicie. Najpierw zostaną wysłane w kosmos specjalne urządzenia, na których, za pomocą drukarek 3D, będą tworzone kolejne elementy instalacji. Nie wiadomo, kiedy stacja powstanie, jednak jej twórcy deklarują, że jej przeznaczenie będzie turystyczne, a nie naukowe.

Źródło: www.universetoday.com | WikiImages z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

NOWOŚĆ! Dźwignia nastawna GN 307 – rekomendowana do przyrządów obróbczych
Robot magazynowy

Najnowsze artykuły

Menu