Stacja pogodowa w breloczku

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma WeatherAtPoint stworzyła mechanizm stacji pogodowej, który może mieć formę breloczka do kluczy. Wynalezione urządzenie to nic innego jak zestaw czujników, których odczyty możemy sprawdzić za pomocą specjalnej aplikacji na naszych smartfonach.

Źródło: YouTube/Indiegogo Tech Campaigns

Brelok sprawdzi temperaturę, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne oraz natężenie promieni UV. Co w dzisiejszych czasach nietypowe to to, że urządzenie łączy się z telefonem nie za pomocą bluetooth, ale klasycznie przez port słuchawek. Wynalazek w sprzedaży ma się pojawić jeszcze w tym roku, a jego cena w zależności od wersji będzie się wahać między 60 a 90 dolarów. Przy czym różnice mają być jedynie kosmetyczne. Breloczkowa stacja wydaje się interesująca zwłaszcza dla osób, które wybierają się na górskie szlaki, ale nie tylko.

Źródło: www.indiegogo.com | Ilustracja: YouTube/Indiegogo Tech Campaigns

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Koła, których nie napompujesz
Produkt Roku 2016 dla modułowego systemu transportu ELE:ROLL

Najnowsze artykuły

Menu