Stocznia, która produkowała jeden statek dziennie

artykułyCiekawostki techniczne ze światawynalazcy

Wenecki Arsenał był jednym z największych zakładów przemysłowych w epoce Renesansu i jest przykładem jednej z pierwszych linii produkcyjnych, w których specjalizacja pozwalała na osiągnięcie wysokich wyników wydajności. W XVI wieku, w szczytowym momencie, stocznia wenecka zatrudniała 16 tys. osób i była w stanie wyprodukować jeden statek dziennie ze standardowym wyposażeniem zależnym od przeznaczenia jednostki. Za pas transmisyjny służył kanał, którym konstruowana jednostka przepływała od stanowiska do stanowiska. Wyspecjalizowane zespoły robotników wyposażały statek w kolejne niezbędne elementy. Dzięki sprawności organizacji pracy stoczni Wenecja potrafiła zapewnić sobie panowanie na morzach na długi czas.

Źródło: Wikipedia/Otowenecja.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , , , ,
Niezwykła laska dla niewidomych
Autonomiczna maszyna przeparkowująca samochody

Najnowsze artykuły

Menu