Stopa wahliwa nierdzewna do zastosowań higienicznych

artykułyNowościstopy pod maszyny

Kolejnym bardzo charakterystycznym produktem w ofercie Elesa+Ganter jest stopa wahliwa nierdzewna o oznaczeniu GN 341.2. Jest to unowocześniona wersja stopy GN 341.1 do zastosowań higienicznych. Dotychczasowa czarna podkładka antypoślizgowa, została zastąpiona gumą w kolorze białym. Zabieg ten ma na celu wyeliminowanie ewentualnych zabrudzeń podłoża, które mogły powstawać na skutek przestawiania maszyny.

stopa wahliwa nierdzewna do zastosowań higienicznych
Rys. 1. Stopa wahliwa nierdzewna GN 341.2.

Stopy serii GN 341.1 i GN 341.2 mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższego stopnia higieny. Jest to możliwe zarówno dzięki użytym do produkcji materiałom jak i specjalnej konstrukcji stopy. Elementy konstrukcyjne wykonane są ze stali AISI 304 / AISI 303. Trzpień stopy nagwintowany jest tylko w części, która po wyregulowaniu wysokości zakrywana jest przez specjalną tuleję.

tuleja do stopy wahliwej
Rys. 2. Tuleja zabezpieczająca gwint w stopach GN 341.1 oraz GN 341.2.

Specjalnie ukształtowane gniazdo przegubu uniemożliwia gromadzenie się brudu i ułatwia mycie. Dopełnieniem tej specjalnej konstrukcji jest podkładka gumowa, wulkanizowana do podstawy stopy w celu wyeliminowania możliwości gromadzenia się bakterii pomiędzy tymi materiałami.

Potwierdzeniem faktu osiągnięcia najwyższego stopnia standardów higieny stóp wahliwych serii GN 341.1 i GN 341.2 jest fakt spełnienia przez nie bardzo restrykcyjnych przepisów dopuszczenia do stosowania przez Departament Rolnictwa USA (United States Department of Agriculture), zezwalającego na użycie stóp m.in. przy przetwórstwie mięsa i drobiu. Kopia certyfikatu udostępniana jest na życzenie klienta.

Poniżej znajdują się odnośniki do kart katalogowych opisanych produktów:

Autor: Łukasz Pszczołowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w:

nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Mapa Matterhorn stworzona przez drony
Uchwyty z rękojeścią składaną MPE i MPR.

Najnowsze artykuły

Menu