Stopki do maszyn GN 339 oraz GN 340

artykułystopy pod maszyny

Grupa stopek pod maszyny firmy Elesa+Ganter została wzbogacona o nowy model stopki GN 339. Są to pierwsze w ofercie stopki do maszyn nie mające wahliwego trzpienia.

Choć w przeważających sytuacjach stanowi to wadę ( stopki do maszyn z funkcją wahliwą ułatwiają pozycjonowanie urządzenia na nierównej powierzchni ) to dzięki brakowi wahliwego przegubu kulowego wysokość podstawy została znacznie obniżona. Otwiera to możliwość stosowania stopki pod maszyny nawet w miejscach o bardzo ograniczonej wysokości.
Podstawki do maszyn GN 339 toczone są z pełnego kawałka metalu co gwarantuje ich wysoką wytrzymałość na obciążenia. Dostępne są z dwoma rodzajami podkładek:

 

  • podkładka z tworzywa – śliska
  • podkładka z termoplastycznej twardej gumy – nieśliska.

stopki do maszyn

Stopki do maszyn GN 340

W odróżnieniu od przedstawianej powyżej propozycji stopki pod maszyny GN 340 są podstawkami wahliwymi. Idealnie nadają się do użytkowania na nierównych powierzchniach ( niestarannie wylane posadzki przemysłowe, terakoty, beton, wszędzie tam gdzie powierzchnia podłoża nie jest idealnie równa). Dzięki zamontowanej podkładce antypoślizgowej gwarantują także dobre przyleganie do powierzchni nawet na bardzo śliskich podłożach. Stopki do maszyn GN 340 wykonane są w całości z metalu ( podstawa z tłoczonej blachy) i stanowią ciekawą i niedrogą alternatywę dla powszechnie używanych podstawek do maszyn z podstawami z tworzywa. Opisane powyżej stopki do maszyn oferowane są także w pełnym wykonaniu nierdzewnym (GN 340.5).

stopki do maszyn

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Strony katalogowe opisywanych produktów:

Informacje o zaprezentowanych produktach znajdują się w:

  • katalog 022 POL (kat. główny);
  • katalog nowości 2007 (dodatek)

Pełna oferta ELESA+GANTER Polska na stronie:

www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu, ZAMÓW go.

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Samonaprawiające się materiały kompozytowe
Świat nierdzewnych elementów maszyn firmy Elesa+Ganter

Najnowsze artykuły

Menu