Nowe stopy wahliwe w ofercie ELESA+GANTER

artykułystopy pod maszyny

Firma Ganter nieustannie rozwija grupę swoich stóp wahliwych. Tym razem rozbudowie uległa linia stóp ekonomicznych GN 440. Powstały tu między innymi stopy z tuleją wahliwą z gwintem wewnętrznym oraz wykonania z dużą podstawą umożliwiającą kotwienie stóp do podłoża. Poniżej znajdują się bliższe informacje odnośnie poszczególnych z nich.

Stopy wahliwe z gwintem wewnętrznym – dostępne są w wykonaniu ze stali nierdzewnej GN 440.5 oraz ze stali ocynkowanej GN 440. Średnice podstaw wynoszą odpowiednio: 40mm, 50mm, 60mm lub 80mm, a rozmiary gwintów mieszczą się w przedziale od M8 do M20. Maksymalne obciążenia statyczne, jakie mogą przenieść stopy z gwintem wewnętrznym, wynoszą również 16000 N.

 

stopy wahliwe

Stopy wahliwe z możliwością kotwienia – stopy te charakteryzuje wysoka jakość wykonania oraz bardzo atrakcyjna cena. Produkowane są z dwóch podstawowych rodzajów materiału, ze stali ocynkowanej GN 440.1 oraz nierdzewnej GN 440.6. W każdym z nich dostępne są wykonania zarówno z trzpieniem, jak i tuleją nagwintowaną. Dostępne rozmiary gwintów to M8 do M24, a maksymalne obciążenie statyczne, jakie może przenieść stopa z opcją kotwienia, to 16000 N.

Stopy wahliwe

Warto wspomnieć, iż wszystkie stopy z grupy GN 440 oferowane są z podstawą metalową w trzech różnych wykonaniach:
– wersja GV: z wulkanizowaną gumą NBR o twardości 70 ± 5 Shore’a
– wersja KR: z podkładką antypoślizgową z tworzywa
– wersja OS: bez podkładki z tworzywa

 

Autor: Eligiusz Glass

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

I.680 SOFT – miękka rękojeść firmy ELESA
Salon Kamienia

Najnowsze artykuły

Menu