Stopy wahliwe z możliwością kotwienia – seria LV.FO oraz LVQ.FO

artykułyBez kategoriiNowościpolecane produktystopy pod maszyny

Nowość ELESA+GANTER

Stopy wahliwe dają możliwość odpowiedniego wypoziomowania oraz stabilnego ustawienia maszyny nawet na nierównych powierzchniach. Czasami dodatkowo wymagane jest zabezpieczenie maszyny przed przesuwaniem się np. w wyniku drgań. Rozwiązaniem do takich aplikacji są wprowadzone przez firmę Elesa+Ganter nowe stopy wahliwe z możliwością kotwienia LV.FO oraz LVQ.FO.

stopy wahliwe z możliwością kotwienia

Stopy LV.FO posiadają trzpienie gwintowane o rozmiarach od M8 do M16 występujące w dwóch wersjach materiałowych: stali ocynkowanej oraz stali nierdzewnej AISI 304.

Stopy LVQ.FO występują tylko z trzpieniami wykonanymi ze stali nierdzewnej AISI 304 i mają gwinty
o rozmiarach od M16 do M24.

schemat budowy stóp wahliwych

Podstawy stóp wykonane są ze wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA). Posiadają one specjalne radełkowanie na spodniej stronie, dzięki czemu zachowują stabilność nawet na nierównych powierzchniach. Dodatkowo stopy można wyposażyć w podkładkę antypoślizgową (wersja „AS”) z gumy NBR o twardości 70 wg Shore’a.

Najważniejszą funkcjonalnością stóp LV.FO oraz LVQ.FO jest możliwość ich kotwienia. Umożliwiają to otwory znajdujące się w podstawie. Specjalny kształt podstawki umożliwił znacznie większe odsadzenie otworów do kotwienia od osi śruby niż ma to miejsce w tradycyjnych, okrągłych podstawach. Rozwiązanie takie ułatwia zdecydowanie montaż maszyny. Otwory zakryte są cienką warstwą tworzywa, co zabezpiecza przed gromadzeniem się kurzu, kiedy nie są wykorzystywane. Jeżeli konieczne jest zakotwienie maszyny, otwory należy wybić lub rozwiercić. Miejsca ich wykonania zostały oznaczone.

instrukcja montażu stóp wahliwych

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 665 078 500

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Zawiasy z regulacją siły otwarcia – seria GN 437
Warsaw Pack 2016 – Targi Techniki Pakowania i Opakowań

Najnowsze artykuły

Menu