Stożkowa tuleja pozycjonująca GN 412.3

artykułyNowościtrzpienie

Oferta elementów ustalających firmy Elesa+Ganter została poszerzona o nowy produkt, którym jest tuleja pozycjonującą GN 412.3, przeznaczona do współpracy z trzpieniami ustalającymi. Jest to kolejny element służący pozycjonowaniu na otworze, który możemy wykorzystać w budowie przyrządów i urządzeń.

tuleja pozycjonująca

Tuleja pozycjonująca GN 412.3

Istnieje szereg aplikacji, w których zatrzaśnięcie trzpienia odbywa się samoczynnie np. podczas opuszczania pokryw, najazdu dwóch modułów urządzenia na siebie itp. W takich przypadkach musimy zadbać o to, aby zamontować element, który będzie „prowadził” ruchomą szpilkę trzpienia, a później pewnie ją pozycjonował w otworze (rysunek poniżej).

tuleja pozycjonująca - przykład zastosowania

Tuleja pozycjonująca serii GN 412.3, dzięki stożkowemu kształtowi główki, pozwala na łatwe zatrzaśnięcie trzpienia ustalającego, a hartowana stal, z której jest wykonana, zapewnia długotrwałą eksploatację bez obawy o „rozbicie” otworu pozycjonującego. Zakres wymiarowy otworu pozycjonującego tulei dedykowany jest do współpracy z trzpieniami ustalającymi o średnicach 5, 6, 8 i 10 mm. Prezentowana tuleja pozycjonująca może być mocowana bezpośrednio za pomocą gwintu zewnętrznego lub za pośrednictwem oprawek GN 412.1 i GN 612.1, które umożliwiają również montaż w innych płaszczyznach.

oprawki tuleji pozycjonujacej

 

Oprawka GN 412.1                                                                 Oprawka GN 612.1

 

Strony katalogowe prezentowanych elementów:

Autor: Łukasz Michno

Redakcja: Elesa + Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w:

nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz kataloguzamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 665 078 500 (Łukasz Michno)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Uchwyty z rękojeścią składaną MPE i MPR.
SYMAS KRAKÓW 2013

Najnowsze artykuły

Menu