Strzelanie w skorupę ziemską zamiast odwiertów

artykułyBez kategorii

Poszukiwanie nowych źródeł energii skupia się na wielu różnych frontach. Najpopularniejsza z nich to energia słoneczna, ale pod naszymi stopami znajdują się znaczne pokłady tak zwanej energii geotermalnej. Niestety eksploracja takich źródeł jest bardzo droga ze względu na wysokie koszty, jakie trzeba ponosić podczas dokonywania odwiertów. Firma Hypersciences zaproponowała jednak zupełnie inne rozwiązanie, które jest nie tylko tańsze, ale może również pozwolić przyspieszyć prace. Ich projekt to specjalne działo, które ma za zadanie ostrzeliwać skorupę ziemską specjalnymi pociskami.

Źródło: YouTube/Star News

Będą one wyposażone w wytrzymały, ścierny rdzeń. Pociski mają być wystrzeliwane z prędkością ponad siedmiu tysięcy kilometrów na godzinę. W planach zakłada się zwiększenie ich prędkości, jeżeli pociski zostaną dodatkowo wyposażone w ładunki wybuchowe. Twórcy uważają, że ich rozwiązanie pozbawione jest wad, jednak zanim zostanie wprowadzone, musi przejść jeszcze testy, w celu sprawdzenia, jaki będzie ich wpływ działa na środowisko. Zainteresowanie technologią jest jednak duże, dzięki czemu twórcy otrzymali milion dolarów od Departamentu Energii na dalsze testy.

Źródło: http://www.popsci.com/ | zdjęcie: http://www.hypersciences.com/

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Superszybki samolot pasażerski?
Uchwyty pod palec – seria MFH

Najnowsze artykuły

Menu